Latvijas Augļkopju asociācija aicina ikvienu 9. un 10.oktobrī Rīgā apmeklēt tradicionālo Ābolu festivālu pie tirdzniecības centra Spice. Tābūs iespēja baudīt bagātīgās rudens veltes, kamēr tās pieejamas svaigā veidā, jo šī gada mitrais klimats gan Latvijā, gan kaimiņvalstīs veicina ražas bojāšanos, tāpēc sezonas augļus svaigā veidā uzglabāt būs grūtāk kā parasti.

Šīs nedēļas nogalē Ābolu festivālā divas dienas no desmitiem rītā līdz desmitiem vakarā notiks dažādi konkursi un sacensības, uzstāsies populāras mūzikas grupas, notiks ābolu degustācijas un citas informatīvi radošas aktivitātes. Kā viena no tām minama interaktīvā spēle „Ko Tu zini par augļiem un ogām?”.

Tās dalībnieki, staigājot pa 8×8 metrus lielu spēles laukumu, varēs uzzināt interesantus faktus par svaigu augļu un ogu šķirnēm, to pagatavošanu, kā arī ietekmi uz veselību. Latvijas Augļkopju asociācija aicina Latvijas skolas šo spēli izmantot arī savā mācību un ārpusstundu darbā.

Festivāla laikā būs iespēja uzzināt daudz jauna par āboliem, piedaloties dažādā sābolu atrakcijās: ābolu stafetēs, un piramīdu celšanā, ābolu svēršanas un ātrēšanas konkursos un citās sacensībās. Par sacensību garu un rudens noskaņu rūpēsies arī populāras mūzikas grupas: Rīgas Akmentiņi, Apvedceļš, Lustīgais Blūmīzers, Roja un Dakota.

Šogad paredzams, ka ābolu festivāls pulcēs lielu apmeklētāju skaitu, jo augļuraža gan mazdārziņos, gan lielajiem audzētājiem visā Latvijā ir salīdzinoši zema. Latvijas Augļkopju asociācija īpaši aicina ābolu audzētājus sadarboties festivāla degustācijas galda organizēšanā, lai nodrošinātu iespēju visiem apmeklētājiemdivu dienu garumā iepazīt dažādās ābolu šķirnes. Šogad plānots, ka degustācijā sapmeklētāji varēs nogaršot aptuveni 15 gardākās rudens ābolu šķirnes.

Pēc vitamīniem ziemai aicinām doties nevis uz aptieku, bet gan uz Ābolufestivālu!

Latvijas Augļkopju asociācija

Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijasatbalstu.

Dalies ar Draugiem:
  • Twitter
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Print

Related posts:

  1. Rudens ogas un augļi – veselībai
  2. Brīvdabas muzeja Priedes krogā – kartupeļu balle
  3. Izsludina veselīga uztura konkursus skolēniem un studentiem
  4. Cik daudz iedzīvotāji tērē svaigiem augļiem un ogām
  5. Tirgotavā “Debesmanna” tiek rīkotas smalko vīnu dienas

Publicēšanas datums: 4.oktobris, 2010. pulksten 18:34

Kategorija: Jaunumi Kulinārijā, Raksti.Padalies ar viedokli