Vīna Glāze, Vīns

20. novembrī Rīgā notiks Baltijas nozīmīgākais vīna viesmīļu izvērtēšanas pasākums – Baltijas Vīnziņu sacensības. Latviju tajā pārstāvēs valsts šobrīd labākie profesionāļi – Aigars Lukstiņš, Raimonds Tomsons un Jānis Kaļķis. Pirmais šāda veida konkurss ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas labāko vīnziņu piedalīšanos notika pirms gada Tallinā.

Sacensību skatāmā daļa, uz kuru tiek aicināti visi interesenti, sāksies 20.oktobrī, plkst. 16:00, Vernisāžas centra Zaļajā zālē. Konkursa dalībnieki – katras valsts trīs labākie vīnziņi (someljē) starptautiskajai žūrijai savas zināšanas un prasmes demonstrēs darba situācijām maksimāli pietuvinātos apstākļos, pastāstīja Romāns Komars, Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents.

Misha Billing (Starptautiskā Someljē Asociācija) no Zviedrijas, Igors Šarbatovs no Krievijas, Dmitro Sidorenko no Ukrainas, Rein Kasela no Igaunijas, Arunas Starkus no Lietuvas un Romāns Komars no Latvijas vērtēs dalībnieku prasmes vīna dekantēšanā un servēšanā, māku piemeklēt vīnus ēdienam, analizēt kļūdaini sastādītu vīna karti un spējas apkalpot klientus reālā darba situācijā, lietojot svešvalodas.

Fināla norisi vadīs un komentēs 2006. gada Latvijas labākais vīnzinis un Baltijas vīnziņu konkursa otrās vietas ieguvējs Gints Sniedze. Uzvarētāju apbalvošana paredzēta plkst.20:15.

Domāju, ka šis ir labs pasākums, lai iepazītu vīna tradīcijas Latvijā un ”izgaršotu” arī citu valstu pieredzi vīna pasaulē :)

Dalies ar Draugiem:
 • Twitter
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Print

Related posts:

 1. Izmeklēti ēdieni un vīna degustācijas un ar Latvijas labāko vīnzini
 2. Latvijas pavāri iegūst balvas starptautiskā konkursā
 3. Izsludina veselīga uztura konkursus skolēniem un studentiem
 4. Notiks bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanas konkurss ”Mattoni Grand Drink”
 5. Meža gaļa vīna marinādē

Publicēšanas datums: 15.oktobris, 2007. pulksten 14:51

Kategorija: Jaunumi Kulinārijā, Raksti.

Birkas:1 komentārs rakstam “Baltijas labākie vīna viesmīļi viesosies Rīgā”

 1. msmarii saka:

  Man gan interesantāks šķistu baristru konkurss.

Padalies ar viedokli