Biezpiena sacepums ar ķiršiem

Manuprāt, šī ir viena no vienkāršākajām saldo ēdienu receptēm, jo nav jārēķina mistiskas mērvienības un tilpumi (šī ir lieta, kas man ļoti nepatīk), Turklāt, tā ir ļoti ātri pagatavojama, tāpēc virtuvē nav jāpavada viss vakars. Šis saldais ir kaut kas starp kūku un maigu biezpiena sacepumu. Garnējums sacepumam piedod īpašu ”odziņu”, tāpēc droši varat variēt ar to pēc saviem ieskatiem – āboli, ķirši, plūmes, rabarberi u.c.Sastāvdaļas:

4 biezpiena paciņas

4 olas

3 ēdk. mannas putraimu

Skābs krējums (garnējumam)

Cukurs un vaniļa (pēc garšas)

Ķirši vai svaigi āboli (āboli ir paredzēti īstajā receptē, taču man labāk garšo ar ķiršiem).

Biezpiena sacepums ar ķiršiem

Biezpienam pievienojam olas, putraimus, cukuru un vaniļu pēc garšas, samaisām vienmērīgu masu. Ietaukojam cepampannu (sviests vai margarīns) un pildām masu pannā. Virsu garnējam ar svaigiem ķiršiem, kas atdalīti no kauliņiem vai svaigām ābolu šķēlītēm.

Biezpiena sacepums ar ķiršiem

Pannu liekam cepeškrāsnī uz kādiem 180 grādiem un cepam, kamēr garnējums paliek mīksts – apm. 15 – 20 min. Šo laiku nevajadzētu pārsniegt, jo pēc manas pieredzes, biezpiens tad paliek sauss un nav vairs tik garšīgs.

Sacepumu izņemam no krāsns un atdzesējam, lai ir mēreni silts. Virsū garnējam ar skābu krējumu, kuram virsū beram cukuru pēc garšas. Iesaku tā pavairāk, jo tad ir garšīgāk..

Pavisam ātri un ļoti garšīgi!

Dalies ar Draugiem:
 • Twitter
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Print

No related posts.

Kategorija: Saldie Ēdieni.9 komentāri rakstam “Biezpiena sacepums ar ķiršiem”

 1. Andris saka:

  Vispār, izskatās jau garšīgi. Problēma vienīgi tā, ka septembrī ķirši jau diemžēl tā kā beigušies…

 2. andzins saka:

  Es sacepumam izmantoju saldētus ķiršus no vasaras krājumiem (skat., ;Rudens veltes saldētavā). Bet var izmantot arī ābolus vai plūmes.

 3. Andris saka:

  Saņēmos un izmēģināju. Sanāca tīri normāli, taču četras olas, manuprāt, ir par traku. Tā visa masa sanāca tāda paškidra, un pa vidu biezpiens īsti neizcepās. Var jau būt, ka vajadzēja likt cepeškrāsnī vairāk uz apakšu.

  Otrs secinājums ir tas, ka pēc receptes sanāk diezgan daudz tās mantas. Bezmazvai nākamreiz jātaisa no 2 biezpiena paciņām un 1.5 olas :)

 4. andzins saka:

  Ja Tu redzētu manu vīru, tad saprasu, ka tas nav par maz :)
  Bet, ja nopietni, tad kūka domāta 4 personām.
  Varbūt vajadzēja nedaudz ilgāk pacept, tad nebūtu biezpiens mīksts… Un izņemot no krāsns, kūku vajag nedaudz padzesēt, tad viņa kļūs cietāka… Bet tāda kremveidīga viņa ir domāta!

 5. lagreen saka:

  juu..izskataas garshiigi :)

 6. Linda saka:

  sho vajadzees izmeeginaat – man tos saldos edienus un kuukas parasti slinkums gatavot, bet izskatas ka sho kuuku tiiri vienkaarshi pagatavot:)

 7. andzins saka:

  Tieši tāpēc šī bija mana pirmā eksperimentālā kūka manā kulinārijas pieredzē :)

 8. raibais saka:

  Varen interesants cukurtrauks (ja var ticēt uzrakstam)!

 9. Dadzītis saka:

  Tas ir cukurtrauks ar visu cukuru… Man ar liekas mīlīgs :)

Padalies ar viedokli