2010. gada nogalē Latvijas augļkopju asociācijas veiktais pētījums par Latvijas iedzīvotāju augļu un ogu lietošanas paradumiem liecina, ka puse (50%)Latvijas iedzīvotāju svaigu augļu un ogu iegādei tērē vidēji 2 latus nedēļā uz vienu ģimenes locekli.

Pētījuma ietvaros respondentiem tika uzdots jautājums „Cik daudz naudas Jūs tērējat svaigiem augļiem un ogām nedēļā uz vienu ģimenes locekli?”. Atbildes liecina, ka puse Latvijas iedzīvotāju (50%) šim nolūkam tērē līdz 2,00 Ls nedēļā . Aptuveni viena piektā daļa iedzīvotāju (21%) tērē vidēji līdz Ls5,00, bet 5% Latvijas iedzīvotāju – līdz Ls 10 nedēļā vienam ģimenes loceklim.

10% iedzīvotāji norādījuši, ka pēdējā gada laikā augļu un ogu lietošana uzturā ir nedaudz palielinājusies, 15% patēriņš ir nedaudz samazinājies, bet vairāk kā pusei Latvijas iedzīvotāju (58%) svaigu augļu un ogu ēšanas paradumi nav mainījušies.

Arī iedzīvotāju atbildes uz jautājumu par motivāciju mainīt augļu un ogulietošanas uzturā paradumus to apliecina: Latvijas iedzīvotāji kā nozīmīgākos faktorus,  lai mainītu savus ēšanas paradumus, ir minējuši finansiālos apstākļus (50%) un augļu unogu pieejamību (44,5%), kā arī augļu un ogu cenu izmaiņas (33%).

Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte: „Patēriņakritums šajā gadā ir skaidrojams arī ar salīdzinoši zemajiem ražas rādītājiem. Šispētījums tika veikts rudenī, kad lielai daļai Latvijas iedzīvotāju bija pieejami vietējie augļiun ogas bez maksas vai par nelielu cenu. Būtiski ir atcerēties, ka vitamīnus organisms nespēj uzglabāt līdz pavasarim, tādēļ nauda, ko ziemā tērējam par augļiem un ogām, var samazināt izdevumus par zālēm.

Šie pētījuma rezultāti liecina, ka Latvijas Augļkopju asociācijai stāv priekšānozīmīgs profesionāļu un Latvijas iedzīvotāju informēšanas darbs par svaigu augļu un ogu audzēšanu, saglabāšanu un lietošanu ikdienas uzturā visu gadu.”

Aptauju veica pētījumu kompānija Data Serviss. Kopumā tika aptaujāti 1208 iedzīvotāji no visas Latvijas.

Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijas atbalstu.

Latvijas Augļkopju asociācija

Dalies ar Draugiem:
  • Twitter
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Print

Related posts:

  1. Veidos animācijas par svaigu augļu un ogu lietošanu uzturā
  2. Augļu un ogu izvēle, parādoties saaukstēšanās simptomiem
  3. Izsludina veselīga uztura konkursus skolēniem un studentiem
  4. Aicinām apmeklēt Ābolu festivālu!
  5. Iedzīvotājus mudinās pievērsties veselīgiem ēšanas paradumiem

Publicēšanas datums: 28.februāris, 2011. pulksten 14:48

Kategorija: Jaunumi Kulinārijā, Raksti, Veselīgs Uzturs.Padalies ar viedokli