Tītars

Tā kā Mārtiņdiena, 10. novembris jau pie pašām durvīm, tad noteikti daudziem rodas jautājums – kur un par cik var iegādāties zosi, ko celt svētku galdā. Manuprāt, vislabākās tomēr ir lauku saimniecībās pirktās zosis, nevis lielveikalā iegādātas, jo tās ir ne tikai garšīgākas, bet, kā izrādās, arī lētākas. Mīnuss ir tas, ka gaļai ir jābrauc pakaļ, turklāt ir jāzina, kur tās audzē. Ar lielveikalu ir vienkāršāk – ieej un nopērc. Tieši tāpēc apskatīsim abus piedāvājumus.

Zoss cenas saimniecībās

Lauku saimniecības jau krietni pirms Mārtiņiem gatavojas zosu pārdošanai. Internetā atradu diezgan daudz sludinājumu, kur saimnieki piedāvā iegādāties ar graudiem barotas un ekoloģiskā saimniecībā audzētas zosis un tītarus.

Cenas gan ir dažādas, atkarībā no saimniecības attāluma no Rīgas un no tā vai vēlaties iegādāties plūktas vai neplūktas zosis. Skatoties vien uz sludinājumu, ir grūti pateikt vai tā ir saimniecība vai vienkārši laukos audzēta, taču piezvanot un aprunājoties, saimnieki jau parasti izstāsta ar ko baro un kādi ir audzēšanas apstākļi. Par vēlmi iegādāties zosi ir jāpabrīdina dienu vai divas iepriekš, lai saimnieks putnu paspētu nokaut un noplūkt.

Cenas:

Zosis no 10 ls – 30 Ls (neplūktas), no 20 Ls – 60 Ls (plūktas)

Tītars no 8Ls/kg – 60 Ls gabalā

www.ss.lv

Zoss cenas lielveikalos

”Rimi” – Svaiga pīle – 8 Ls/kg. Saldēta zoss – 25,25 Ls (Vācija).

”Maxima” – Svaiga pīle – 6Ls/kg. Veikals piedāvā arī iegādāties saldētu zosi – 26,59 Ls gabalā(Vācija), saldētu pīli – 2,89 Ls/kg (Holande) un saldētu tītaru – 3,39Ls/kg (Lietuva).

”Sky” – svaiga zoss 9,49 Ls/kg, svaiga pīle 7,89 Ls/kg, svaigi tītaru stilbi 3,09 Ls/kg. Lielveikals šogad piedāvā arī iespēju iepriekš pasūtīt jau gatavu grilētu zosi – 13,97 Ls/kg un grilētu pīli – 10,67 Ls/ kg.

Rīgas Centrāltirgus – svaiga zoss 30 Ls – 45 Ls gabalā.

Rīt noteikti uzrakstīšu kā pagatavot Mārtiņdienas zosi!

Dalies ar Draugiem:
 • Twitter
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Print

Related posts:

 1. Mārtiņdienas zoss cepetis
 2. Pārtikas produkti un to cenas Rīgas tirgū novembrī
 3. Pārtikas produkti un to cenas Rīgas tirgū oktobrī
 4. Pārtikas produkti un to cenas Rīgas tirgū decembrī2 komentāri rakstam “Cik maksā Mārtiņdienas zoss?”

 1. Apskaties http://www.reklamasbars.lv piedaavaajumu, kad tev so zosi jau uztaisiitu gatavu piedaavaa. protams, sodien peedeejaa diena pieteikties, taa kaa tai pa iistam jaagatavojas ir vismaz 7-8 stundas. Taa ka nepietiek tikai ar to, ka iegaadaajies veikalaa – jaamaak arii pagatavot, jaabuut attieciigiem riikiem, utt.

 2. andzins saka:

  Jā, tas ir jauki, ja var nopirkt jau gatavu, jo daudziem nav ne laika, ne vēlmes pavadīt veselu dienu pie plīts un tas ir labs risinājums. Runājot par cenām, ja gatavu zosi piedāvā iegādāties par 40 – 50 Ls, tad man izmaksās sanāca aptuveni 25 Ls, turklāt zoss nāca no saimniecības, ekoloģiski audzēta tieši no saimnieces rokām. Man mazliet bažās rada gatavas zoss pirkšana veikalā tieši tāpēc, ka nezinu viņas izcelsmi..

Padalies ar viedokli