Idejas, kā rotāt svētku galdu

Lai svētku galds patiesi izskatītos ne tikai bagāts ar gardiem našķiem un uzkodām, bet arī vizuāli svinīgs un kārdinošs, der nedaudz padomāt par tā noformēšanu. Patiesībā jau tas ir pavisam vienkārši un nedaudz izdomas piemīt katram. Lai lieki nebūtu jālauza galva kā pārsteigt viesus, ieteikšu dažus knifiņus, kad padarīs tieši Jūsu galda klājumu īpašu. Un vēl – ja restorānā Jums pasniedz skaisti izrotātu ēdienu, tad esiet droši – visi rotājumi, kas atrodas uz šķīvja, ir domāti ēšanai.

Rotājumi dažādiem ēdieniem

Tā kā citrusa augļi pēc garšas labi der gan gaļas, gan zivs gan arī saldajiem ēdieniem, tad tos var plaši izmantot galda rotāšanai.

1. Citronu, apelsīnu vai laimu sagriež plānās šķēlītēs, vienu šķēlīti liek pāri otrai, līdz vidum iegriež un uzmanīgi saloka.

2. Karamboli var sagriezt vienkārši šķēlītēs, jo tā forma jau pati par sevi būs rotājums.

Apelsīns

3. Citrona, apelsīnu un greifrūtu sagriež plānās šķēlītēs un pamīšus kārto vienu aiz otra. Augļu krāsu dažādība jau pati par sevi radīs rotājuma iespaidu.

4. Arī augļu mizu var izmantot kā rotājumus. Ar speciālo nazīti rūpīgi nogriež mizas strēmelītes un kārto uz šķīvja. Arī aromāts, kas izplatīsies telpā, rosinās svētku noskaņu.

Saldajiem ēdieniem

1. Izkausētu šokolādi uzpilina uz šķīvja malas un ar koka irbulīti no tā veido zīmējumu.

2. Uz šķīvja malas caur sietiņu izsijā kanēli vai kakao pulveri un pierīvē klāt balto šokolādi. Šeit var veidot zīmējumu – no kartona izgriež zvaigznītes vai citas formiņas , liek uz šķīvja malas, pāri birdina jau iepriekšminētās sastāvdaļas, un beigās kartonu uzmanīgi noņem nost.

3. Ar šokolādes vai cukura glazūru uz šķīvja zīmē svētku ornamentus, kuriem pāri birdina kokosa skaidiņas vai krāsainus piparkūku rotāšanai domātus graudiņus.

Dzērvenes

Gaļas ēdieniem un salātiem

1. Šiem ēdieniem par piemēru var ņemt triku ar kartona ornamentiem uz šķīvja malas, tikai šokolādes un kakao vietā var birdināt krāsas ziņā košas garšvielas – kariju vai kādu garšvielu maisījumu.

2. Pie gaļas ēdieniem un salātiem lieliski izskatīsies pētersīļu zariņi, kuriem virsū kārto dažādu krāsu paprikas strēmelītes.

3. Dzērvenes savas košās krāsas dēļ, ir ļoti piemērotas ēdiena rotāšanai. Gaļas ēdienos un salātos iebirdina dažas ogas vai vienkārši kārto kaudzītēs bakus ēdienam.

4. Gurķa mizas strēmelītes vai mākslinieciskos gabaliņos sagriezti tomāti jau kļuvuši par klasiku.

5. Puravu lapas vai lielos lokus aplej ar verdošu ūdeni, pēc tam griež rombiņu formā un kārto uz šķīvja.

Rotājumi zivs ēdieniem

Zivs ēdieniem

1. Zivs ēdieniem lieliski der citrona šķēlītes, kuras var dažādās formās sagriezt, salocīt un saspraust ar koka irbulīšiem. Ja sasprauž piltuvītes formā, tad tās vidū var pildīt garneles, dilles vai papriku.

2. Rotāšanai var izmatot arī kaviāru, kas uzbērts uz šķīvja malas.

Dalies ar Draugiem:
  • Twitter
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Print

Related posts:

  1. Galerijā Azur klās Ziemassvētku galdu

Publicēšanas datums: 4.decembris, 2007. pulksten 09:00

Kategorija: Jaunumi Kulinārijā, Raksti.Padalies ar viedokli