Sīpola daiviņa

Ir ienākusi informācija, ka, lai mudinātu sabiedrību pievērsties veselīgiem ēšanas paradumiem un iedzīvotāji uzturā vairāk izmantotu Latvijā audzētus dārzeņus, pākšaugus un ogas, Veselības ministrija un Sabiedrības veselības aģentūra sadarbībā ar Maxima Latvija, Rīgas Centrāltirgu un pavāru Mārtiņu Sirmo oktobrī organizēs plaša mēroga informatīvu kampaņu ”Balso par veselīgu uzturu”!

Kampaņas mērķis ir aicināt iedzīvotājus daudzveidot savu ēdienkarti, iekļaujot tajā dažādus dārzeņus. Tirdzniecības vietās, kuras iesaistījušās kampaņā, iegādājoties ar kampaņas simboliku apzīmētus dārzeņus, pākšaugus un ogas, varēs iegūt ledusskapja magnētus. Sakrājot piecus dažādu krāsu magnētus, pircējs iegūs speciālbalvu – pavāra Mārtiņa Sirmā bukletu, kurā iekļautas pavāra 10 veselīgu ēdienu receptes.

Dažādu krāsu – zaļi, balti, dzelteni, oranži, violeti – ledusskapju magnēti pircējiem tiks doti, nopērkot attiecīgas krāsas dārzeņus. Šādi pircējus iecerēts stimulēt savā iepirkuma grozā ieliktu dažādus dārzeņus, līdz ar to dažādot ikdienas uzturu.

Pasākuma rīkotāji man paskaidroja, ka akcija notiks visos Maxima XX un Maxima XXX veikalos, kas visā Latvijā kopā ir 11. Akcija sāksies 1. oktobrī un ir plānota līdz pat mēneša beigām, taču viss ir atkarīgs no tā, cik ātri šos magnētiņus izņems. Iespējams, ka līdz mēneša beigām to nepietiks, tāpēc jau laicīgi jāsteidzas uz veikaliem :)

Interesanti

SVA 2006.gada pētījums liecina, ka katru dienu svaigus dārzeņus lieto tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju – 26,1% vīriešu un 38,8% sieviešu. Pētījums uzrāda tendenci, ka dārzeņi uzturā pēdējā laikā tiek izmantoti vairāk, tomēr to patēriņš joprojām tiek vērtēts kā nepietiekams.

Kā izrādās, pateicoties Latvijas dārzeņkopības nozares un loģistikas straujai modernizācijai, daudzi svaigie dārzeņi nokļūst veikalu plauktos tikai 16 stundas pēc to novākšanas uz lauka.

Dalies ar Draugiem:
 • Twitter
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Print

Related posts:

 1. Ēšanas padomi tievajiem
 2. Raidījums ”Tautas balss” eksperimentēs ar diētām
 3. Izsludina veselīga uztura konkursus skolēniem un studentiem
 4. Notiks Latvijas lielāko olu ripināšanas konkurss
 5. Cik daudz iedzīvotāji tērē svaigiem augļiem un ogām

Publicēšanas datums: 28.septembris, 2007. pulksten 13:48

Kategorija: Jaunumi Kulinārijā, Veselīgs Uzturs.1 komentārs rakstam “Iedzīvotājus mudinās pievērsties veselīgiem ēšanas paradumiem”

 1. msmarii saka:

  Akcija interesanta, tikai Sirmais varēja neskopoties ar receptēm :)

Padalies ar viedokli