Latvijas skolēnu un studentu ēšanas paradumi mainās. Ne visi skolēni ēd skolā gatavotās pusdienas. Tādēļ arī Latvijā lēnām ienāk tendence, ka skolēni no mājām ņem līdzi pusdienu kastīti. Savukārt studenti savas aizņemtības un finansiālo apsvērumu dēļ arī ne vienmēr izvēlas veselīgu un sabalansētu uzturu. Lai mudinātu šīs auditorijas izvērtēt savus pusdienu ēšanas paradumus un ēst veselīgāk, Latvijas augļkopju asociācija jau otro gadu izsludina konkursus.

Skolēnu konkursā „Paņem līdzi pusdienas!” 1. līdz 12. klases audzēkņi tiek aicināti līdz 10.novembrim izveidot savu pusdienu kastītes recepti, kurā ir iekļauti arī svaigi augļi un ogas. Labāko darbu autori piedalīsies „Gardēžu dienā” ar Latvijas atraktīvākajiem pavāriem, balvā saņems augļu grozus un citas balvas. Iepriekšējā gada recepšu konkurss „Augļu un ogu ballītei” guva lielu skolēnu atsaucību. Tā mērķis bija mudināt skolēnus ballītēs čipsu un citu neveselīgu uzkodu vietā izmantot augļus un ogas. Latvijas Augļkopju asociācija saņēma gandrīz 100 darbus no klasēm, pulciņiem un individuāliem skolēniem.

Savukārt studentiem tiek izsludināts animētas filmas skices vai scenārija konkurss par svaigu augļu un ogu lietošanas svarīgumu uzturā „Kas notiek Tavā šķīvī?”. Idejas jāiesniedz līdz 5.novembrim. Konkursa labāko darbu autori tiks aicināti īstenot savas idejas dzīvē multimediju meistarklasē „Augļi un ogas multimedijos”. Meistarklase notiks Rīgas Kino muzejā un to vadīs kinorežisors, operators un mākslinieks Edmunds Jansons.

Režisors animācijā debitēja 1995.gadā ar filmu „Haikas”, viņa jaunākā filma ir animētsmūzikls „Pavasaris Vārnu ielā” (2009) pēc J.Grīziņa darba „Vārnu ielas republika”motīviem. Jansona režisētās animācijas filmas piedalījušās un saņēmušas balvas filmufestivālos Latvijā un pasaulē.

Gan augstskolu, gan koledžu studenti režisora E.Jansonavadībā iedzīvinās augļus un ogas multimedijos, analizēs savus un citu studentu ēšanasparadumus. Taču galvenais izaicinājums būs iemācīties, kā animētā filmā parādīt ogas un augļus.

Sīkāka informācija projekta mājaslapā www.augliveselibai.lv.

Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijas atbalstu.

Latvijas Augļkopju asociācija

Dalies ar Draugiem:
  • Twitter
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Print

Related posts:

  1. Veidos animācijas par svaigu augļu un ogu lietošanu uzturā
  2. Cik daudz iedzīvotāji tērē svaigiem augļiem un ogām
  3. Noslēdzies skolēnu recepšu konkurss „Paņem līdzi pusdienas”
  4. Augļu un ogu izvēle, parādoties saaukstēšanās simptomiem
  5. Rokasgrāmatā apkopos veselīga ēdiena receptes bērniem

Publicēšanas datums: 10.oktobris, 2010. pulksten 18:41

Kategorija: Jaunumi Kulinārijā, Raksti, Veselīgs Uzturs, x.Bez Kategorijas.Padalies ar viedokli