Oktobrī jau otro gadu pēc kārtas Latvijas augļkopju asociācija rīkojarecepšu konkursu skolēniem. Šogad skolēni tika aicināti izveidot savupusdienu kastītes komplektu, kurā ir iekļauti svaigi augļi un ogas. Ņemotvērā to, ka aizvien mazāk skolēnu regulāri ēd siltas pusdienas skolā,izvēloties ņemt pusdienas no mājām, konkursa mērķis bija mudinātskolēnus veidot veselīgus ēšanas ieradumus.

Skolēnu aktivitāte salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu bija krietni lielāka –tika saņemti vairāk nekā 550 individuālie un grupu darbi no vairāk nekā700 skolēniem. Konkursa labāko grupu darbu autori ir: Nīcas novada Rudespamatskolas 9. klases skolēnu grupa, Rušonas pamatskolas 2. klases skolēnugrupa un Līvu pamatskolas 5. klases skolēnu grupa.

Par labākajiem individuālo darbu autoriem tika atzīti: Elizabete Šatalova, EvelīnaKokina un Santa Kalniņa no Rīgas O.Kalpaka Tautas daiļamatu pamatskolas,Kristīne Reinfelde no Valdemārpils vidusskolas, Endija Sapule no Draudzīgāaicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas, Dana Ozoliņa no Jūrmalas bērnu unjauniešu interešu centra, Līva Čepule no Pļaviņu novada Vietalvas skolas, ZandaButkeviča no Ilūkstes 1.vidusskolas un Ieva Kalvāne no Rušonas pamatskolas.

Visi laureāti ir aicināti uz noslēguma pasākumu „Gardēžu diena” 12.decembrī,Rīgā. Kafejnīcas „Istaba” lieliskā komanda – atraktīvie pavāri Mārtiņš Sirmaisun Uldis Brūders skolēniem piedāvās aizraujošu praktisku ceļojumu veselīgasmaltītes pagatavošanā. Tāpat pasākuma laikā skolēni interaktīvā veidā varēspapildināt savas zināšanas par augļiem un ogām, kā arī piedalīties dažādāsviktorīnās un spēlēs.

Konkursa spilgtākie darbi būs apskatāmi interneta mājas lapā www.augliveselibai.lv.

Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijasatbalstu.

Latvijas Augļkopju asociācija.

Dalies ar Draugiem:
  • Twitter
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Print

Related posts:

  1. Izsludina veselīga uztura konkursus skolēniem un studentiem
  2. Notiks bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanas konkurss ”Mattoni Grand Drink”
  3. Notiks Latvijas lielāko olu ripināšanas konkurss
  4. Rokasgrāmatā apkopos veselīga ēdiena receptes bērniem
  5. Cik daudz iedzīvotāji tērē svaigiem augļiem un ogām

Publicēšanas datums: 7.decembris, 2010. pulksten 07:52

Kategorija: Jaunumi Kulinārijā, Raksti.Padalies ar viedokli