Zemenes

Nav noslēpums, ka cilvēks ir laimīgs tad, kad jūtas vesels, enerģisks un skaists. Ikdienas uzturs ir viens no galvenajiem faktoriem, kas šo labsajūtu rada, tāpēc šoreiz nedaudz par to, kas tad ir tie produkti, kas mums sniedz ikdienā nepieciešamos vitamīnus un palīdz izskatīties lieliski!

Āboli

Izrādās, ka šie augļi ir mums ļoti noderīgi. Runa šeit ir par ekoloģiskiem, pie mums audzētiem āboliem . Āboli rūpējas par labu izskatu, mundrumu, veicina gremošanas sistēmu, pazemina holesterīna līmeni un remdē pārlieku lielu apetīti (īpaši labs tiem, kas ievēro diētu ). Ābolos esošais C vitamīns stiprina imūnsistēmu. B vitamīns nomierina nervu sistēmu, kā arī uzlabo matu un ādas struktūru. Ābols ir ļoti ieteicams brokastīs, jo rada nepieciešamo enerģiju.

Āboli

Aprikozes

Aprikozes satur daudz dzelzs, un tās lieliski palīdz pret nomāktību un nervozitāti. Žāvētas aprikozes ir bagātas ar kāliju, kas pazemina asinsspiedienu, turklāt ieteicamas uzturā tiem, kas strādā mazkustīgu darbu birojā pie datora, jo ir lielisks līdzeklis vēdera darbības regulēšanai.

Banāni

Šis auglis ir viens no labākiem garastāvokļa uzlabotājiem, jo 1- 2 augļi paaugstina ķermenī serotonīna līmeni, tas savukārt – garastāvokli. Arī tiem, kas jūtas noguruši vai apātiski, ieteicams panašķoties ar šiem augļiem, jo tajos esošā ciete, kas vēlāk pārveidojas cukurā, rada enerģiju.

Banāni

Medus

Medus palīdz uzlabot garastāvokli, saglabāt veselību un lielisku izskatu. Medus bieži tiek izmantots gan kosmētiskos līdzekļos, gan kā ārstniecības līdzeklis pirtī. Lai vakarā labi nāktu miegs, zinātāji iesaka pirms gulētiešanas iedzert nedaudz siltu pienu ar medu.

Ananāsi

Ananāsi ir bagāti ar C vitamīnu, kāliju un enzīmu, kas veicina gremošanu – tieši tāpēc ananāsu uzskata par dabīgu novājēšanas, slaiduma un enerģijas iegūšanas līdzekli. Šis ir viens no tie augļiem, kuru uzturā vajadzētu lietot vismaz reizi nedēļā, turklāt svaigu.

Ananāss

Auzu pārslas

Auzu pārslās esošās vielas nāk par labu matiem un ādai, ne velti tās izmato dažādās maskās un skaistumkopšanas līdzekļos. Turklāt tās regulē zarnu darbību un rada enerģiju. Auzu pārslas ar augļiem un jogurtu būs lielisks sākums dienai.

Kāposti

Kāpostos vērtīgākie ir tur esošie A,C un E vitamīni, kas uzlabo imūnsistēmu un pasargā no saaukstēšanās īpaši ziemas laikā. Kā izrādās, kāposti uzlabo arī izskatu.

Briseles kāposti

Rīsi

Rīsos esošais B vitamīns un magnēzijs stiprina nervu sistēmu, savukārt ciete – vairo enerģiju. Rīsu diēta ir lielisks veids kā attīrīt organismu un atgūt labu izskatu.

Tomāti

Tomāti ir lieliska diētas sastāvdaļa, jo tajos ir ļoti maz kalorijas. Tomāti ir arī labs līdzeklis pret ultravioletajiem stariem un noder kā dabiska pašiedeguma līdzeklis. Vasarā pirms došanās uz pludmali, ir ieteicams apēst pa kādam tomātam, jo tad nebūs jābaidās no saules apdegumiem.

Tomāti

Zivs

Zivs, kā zināms, nav no diētiskajiem ēdieniem, taču reizi nedēļā ir vērts panašķoties ar kādu siļķīti vai lasi, jo zivī esošais D vitamīns pasargā no locītavu sāpēm, infarkta un padara ādu maigu un glītu.

Citrusaugļi

Apelsīni, citroni, greipfrūti un mandarīni ir ne tikai pārpilni ar C vitamīnu, bet satur arī vielas, kas veicina asinsriti. Šie augļi uzlabo sejas krāsu un imunitāti, tāpēc katru rītu ir ieteicams izdzert kādu glāzi šo augļu sulas.

Citroni

Dalies ar Draugiem:
  • Twitter
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Print

Related posts:

  1. Mango – Dieva auglis
  2. Augļu un ogu izvēle, parādoties saaukstēšanās simptomiem
  3. Ko ēst atmiņas uzlabošanai
  4. Mango

Kategorija: Raksti, Veselīgs Uzturs.Padalies ar viedokli